Zdrowsi na jesieni życia
16.11.2016

?W dniu dzisiejszym 16.11.2016r. na MOŚCIE odbyło się spotkanie informacyjne nt. zwyrodnień stawów dla seniorów.

Pani Gabriela Kądzielawa w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała uczestnikom spotkania jak powstają zwyrodnienia, zaprezentowała również objawy i przyczyny zwyrodnień oraz  sposoby, metody i zabiegi pomagające w ich leczeniu. Spotkanie było okazją do pogłębienia wiedzy na temat schorzenia które dotyka coraz większą grupę ludzi.
Całkowite wyleczenie choroby zwyrodnieniowej, czyli naprawienie uszkodzonej chrząstki, nie jest obecnie możliwe (mimo prowadzonych różnych badań w tym kierunku).
Choroba z reguły postępuje, z czasem doprowadzając do niesprawności, przewlekłego bólu i pogorszenia jakości życia.
Odpowiednie leczenie a także  odżywianie pozwala złagodzić dolegliwości, zachować aktywny tryb życia i spowolnić tempo rozwoju zmian zwyrodnieniowych.