AKTUALNOŚCI
Zakochani wrócili do ciepłego miasta / Zakochani w Tarnowie
10.02.2013

4 edycja ? 4 wydarzenia ? 4 Atrakcje ? 4 Osobowości

Już po raz czwarty Tarnowianie wzięli udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie KANON w ramach projektu ?Zakochani w Tarnowie?.

Zimowe spotkania zakochanych w Tarnowie rozpoczęły się już w sobotę 2 lutego od radiowego konkursu dla małżeństw w radiu RDN Małopolska. Szczęście uśmiechnęło się do sześciu par, które otrzymały zaproszenie na romantyczną kolację do najlepszych tarnowskich restauracji.

Centrum Fotografii - Piotr Grzyb W sobotę 9 lutego RDN Małopolska oraz Stowarzyszenia KANON zaproponowały Tarnowianom nową atrakcję w postaci ?Mostu zakochanych?, którego otwarcie nastapiło o godzinie 10.00. ?Most zakochanych? położony jest nad potokiem Wątok i łączy ulicę Szewską oraz ulicę Przesmyk. Głównym punktem ceremonii otwarcia było zawieszenie na nim kłódek wygranych przez małżeństwa w konkursach w radiu RDN Małopolska. Swoją osobistą kłódkę z napisem ?Kocham Tarnów? zawiesił również pan Marcin Sobczyk ? Dyrektor Wydziału Kultury UMT.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Stowarzyszenie KANON była inauguracja ?Ścieżki zakochanych w Tarnowie?, którą podążyło w tym dniu 26 par. Każda para otrzymała upominek przygotowany przez Wydział Promocji UMT oraz zaproszenia m.in. do restauracji Willa Krzyska, Restauracji u Włocha, Cafe Tramwaj oraz kawiarni GRYCAN. 30 minutowa ścieżka zakochanych biegnie malowniczymi ulicami Starego Miasta oraz południową jego granicą, którą wyznaczają bulwary wzdłuż ulicy nadbrzeżnej gdzie znajduje się ?Most zakochanych?. Nad szczegółowym jej opisem i wizualizacją będzie pracowała na wiosnę 2013 roku tarnowska młodzież oraz lokalni artyści. ZWT - Paweł Stefański

Czwartą atrakcją przygotowaną w ramach Zimowych Spotkań Zakochanych w Tarnowie było spotkanie z czterema wyjątkowymi gośćmi w tarnowskim teatrze. O swoich pasjach mówili lub śpiewali Tarnowianie ? pan Piotr Kita, finalista telewizyjnego programu ?Must be the music?, pan Antoni Sypek, autor książki ?Tatrzańska ? życie towarzyskie Tarnowa XIX i XX wieku?, pan Jan Kudelski, właściciel kawiarni Tatrzańska oraz pani Ewa Marcinkówna, reżyser spektaklu ?Małe zbrodnie małżeńskie?. ZWT - Paweł Stefański

Tradycyjnie w trakcie spotkania organizatorzy przekazali zimowe upominki dla zakochanych. Pierwszym z nich było zaproszenie na sesję zdjęciową dla zakochanych do Centrum Fotografii Piotra Grzyba. Drugą było zaproszenie na ?Weekend z Nissanem? w Krynicy Górskiej.

Głównym Partnerem Zimowych Spotkań Zakochanych w Tarnowie była Grupa Azoty.

Fotorelacje:

Most zakochanych w obiektywie Centrum Fotografii ? Piotr Grzyb
Most zakochanych w obiektywie www.tarnow.pl ? Paweł Topolski
Most zakochanych w obiektywie www.pulsmiasta.com ? Tomasz Lalewicz
Wierność ? Zimowe Spotkania Zakochanych w Tarnowie

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON