AKTUALNOŚCI
Zakończenie festiwalu "Familijny Tryptyk Filmowy"
02.04.2014

W niedzielę 30 marca w Mościckim Ośrodku Szkoleniowo - Terapeutycznym odbył się trzeci - ostatni seans filmowy w ramach festiwalu "Familijny Tryptyk Filmowy". W tegorocznej edycji w klubowych klimatach widzowie obejrzeli trzy filmy w trzy niedzielne wieczory.

Męska publiczność obejrzała film Piotra Trzaskalskiego "Mój rower", który porusza temat relacji ojca i syna oraz przedstawia męski konflikt na linii starość-młodość-dzieciństwo.
Dla Pań zaprezentowano film "Jak ona to robi", którego reżyserem jest Douglas McGrath. W wyborowej komedii w zabawny jak też poważny sposób przewijają się wątki pracy, rodziny, miłości i przyjaźni i zauroczenia a odtwórczyni głównej roli - Sarah Jessica Parker wydaje się być odzwierciedleniem wszystkich emocji i uczuć rodzących się w sercu każdej kobiety.

Na zakończenie festiwalu widzowie obejrzeli film Anny Pluteckiej - Mesjasz pt. "Nad życie". Film opowiada o ostatnich latach życia Agaty Mróz (Olga Bołądź), tarnowskiej gwiazdy sportu należacej do narodowej drużyny siatkarskiej tzw. "polskich złotek". W rolę jej męża wcielił się Michał Żebrowski a lekarza opiekującego się Agatą zagrała Danuta Stenka.

We wszystkich trzech spotkaniach więło udział ponad 80 osób, a po każdej projekcji widzowie mogli podzielić się swoimi przeżyciami i emocjami w rozmowie moderowanej przez dr. Wacława Srebro.

Autorem festiwalu było Stowarzyszenie KANON a jego współorganizatorem Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły radio RDN Małopolska, Tarnowski Gość Niedzielny oraz portale tarnowskikurierkulturalny.plmoscice.pl, oraz zakochaniwtarnowie.pl.

Projekt był współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

 

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON