AKTUALNOŚCI
Mościcki RABAN 2013 - podsumowanie i wrażenia po dniach kilku
13.10.2013

5 października 2013 r o godzinie 14.00 na placu św. Antoniego przy ulicy Zbylitowskiej 5 w ramach Dni Mościc rozpoczął się Mościcki RABAN. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie KANON oraz mieszkańcy Mościc, a w szczególności młodzież licealna i studencka, która chętnie odpowiedziała na apel papieża Franciszka, który zachęcił młodych do robienia w swoich parafiach ?rabanu?.

Przy pięknej pogodzie na Mościckim Rabanie bawiło się ponad 500 osób. Wśród nich znaleźli się sympatycy piłki nożnej, którzy obserwowali mecz pomiędzy księżmi i lektorami a ojcami i synami. Tym razem lepsi okazali się księża i lektorzy wygrywając pierwsze tego typu spotkanie w Mościcach wynikiem 2:1.

W programie Mościckiego Rabanu znalazło się wiele propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez cały czas imprezy publiczności towarzyszyli Tarnowscy Wodzireje, którzy skutecznie zabawiali najpierw młodszą część uczestników Rabanu, a wieczorem rozgrzewali serca i ciała młodzieży, która licznie zgromadziła się przed sceną na wyjątkowe trzy koncerty.

Pierwszym z nich był występ tarnowskiego duetu Tomasza Borucha i Janka Gąsawskiego. John Mayer Acoustic Experience to nazwa ich zespołu, który został okrzyknięty odkryciem Mościckiego Rabanu. W duecie na gitarę i trąbkę zagrali znane i mniej znane utwory w swojej aranżacji.

Drugim koncertem był występ ARKADIO, który porwał publiczność swoimi piosenkami, a przede wszystkim głębokimi myślami ukrytymi w słowach jego raperskich piosenek.

Trzecim koncertem, na który trzeba było poczekać aż do godziny 20.20 był koncert zespołu Bethel. Pomimo niskiej temperatury, wszyscy doskonale bawili się do ostatniej piosenki, a sam koncert zakończył się tradycyjnie kilkoma bisami.

Mościcki Raban był jedną z wielu atrakcji w programie Dni Mościc, które po raz pierwszy zorganizowały dla Mościczan Grupa Azoty, Stowarzyszenie KANON oraz lokalna społeczność w Internecie moscice.pl.

Głównym Partnerem Mościckiego Rabanu była Grupa Azoty.

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON