Facebook
AKTUALNOŚCI
Przygotowania do Letnich Spotkań Zakochanych...
10.05.2012


10 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników II edycji projektu młodzieżowego. Jest on realizowany w ramach projektu ?Zakochani w Tarnowie?, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie KANON.

Po udanej, pierwszej edycji i premierze sztuki ?Miłość zapisana w pamiętniku? do kolejnej części przystąpiła grupa uczniów z dwóch tarnowskich szkół ? II LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika. Tematem ich spotkań jest ?Szlak miłosnych historii Tarnowa?. W ciągu kilku tygodni młodzież najpierw wytyczy nowy szlak turystyczny, którego kanwę stanowić będą lokalne historie miłosne, a następnie opracuje przewodnik po nowym szlaku. Ciekawe historie miłosne przybliżył, podobnie jak w I edycji, znany tarnowski historyk Antoni Sypek.
Ponadto, wyłoniona zostanie para młodych przewodników, którzy używając nowej, autorskiej publikacji będą oprowadzać po naszym mieście. Zanim jednak młodzież przystąpi do pracy weźmie udział warsztatach fotograficznych, dziennikarskich i z budowania zespołu.

Podsumowanie projektu i promocja nowego przewodnika połączona z wystawą zdjęć odbędzie się 23 czerwca, tuż przed widowiskiem Letnich Spotkań Zakochanych w Tarnowie.

Wracaj
copyright © Stowarzyszenie KANON