AKTUALNOŚCI
Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty
26.09.2016

W najbliższą sobotę, 1 października w Mościcach, już po raz trzeci odbędzie się "Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty" oraz o "Laur Dzielnicy Ogrodów".
Bieg organizowany jest w ramach sobotniego programu święta pracowników Grupy Azoty, w którym znajduje się wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży. Wszystkie imprezy odbędą się na terenach zielonych przy Centrum Sztuki Mościce.

Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty zdobył już uznanie w małopolskim środowisku biegowym i cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród amatorów jak również zawodników klubowych. Świadczy o tym duże zainteresowanie i większa frekwencja w zapisach niż w ubiegłych dwóch latach.
Pierwszy bieg na 1000 metrów rozpocznie się o godzinie 13.00. W tym biegu będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, dzieci, rodzice, dziadkowie. Bieg ma charakter otwarty promujący aktywność w całej rodzinie a trasa biegnie terenami zielonymi wokół stadionu lekkoatletycznego w Mościcach.

Bieg główny na 3km i 10 km rozpocznie się o godzinie 14.00. Trasa biegu wiedzie uroczymi ulicami Mościc zataczając pętle wokół mościckiego parku i Pałacu Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zwycięzcy biegu na 3 km otrzymają Laur Dzielnicy Ogrodów natomiast na zwycięzców biegu na 10 km czeka Puchar Zarządu Grupy Azoty. Wśród wszystkich uczestników biegu zostaną rozlosowane upominki.

Mościcki bieg na stałe wpisuje się w kalendarz imprez promujących walory tej dzielnicy oraz aktywizujący lokalne środowiska, które aktywnie włączają się w organizację tej imprezy. Wśród nich znajdują się Rada Osiedla Mościce, Stowarzyszenie KANON, Towarzystwo Przyjaciół Mościc oraz Zespół Szkół Sportowych w Mościcach. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez portal bieg.moscice.pl i tak można również uzyskać dodatkowee informacje na temat tego wydarzenia. W dniu zawodów rejestracja dla dodatkowych zawodników będzie otwarta tylko do godziny 13.00.

?Patronat medialny na tą imprezą objęły portale moscice.plstowarzyszeniekanon.pl oraz radio RDN Małopolska.? Serdecznie zapraszamy zawodników oraz amatorów biegania wraz z całymi rodzinami na kolejne aktywne popołudnie w Mościcach.

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON