AKTUALNOŚCI
JASEŁKA w ramach ARTu
17.12.2016

Grupa w ramach  cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań, na przestrzeni marzec-grudzień  2016r.  wypracowała wspólnie z grupą muzyczną scenariusz jasełkowy i zaprezentowała go 17 grudnia widowni w formie etiudy teatralnej.

Głównym przesłaniem przedstawienia było zwrócenie uwagi na fakt, że nie każdy człowiek potrafi wybrać czas pomiędzy rodziną a pracą, a przyczyny mogą być różne: absorbująca i dobrze płatana praca ale także brak więzi w rodzinie, nieumiejętność mówienia o własnych uczuciach.

W scenariuszu autorstwa trzech uczestniczek warsztatów wykorzystaliśmy także elementy improwizacji a gotowe teksty były parafrazą tekstów związanych z wydarzeniem narodzin Jezusa. Oprócz postaci ludzkich, uczestnicy warsztatów wcielali się także w role zwierząt. Do etiudy wykorzystaliśmy podkłady muzyczne, do których aktorzy improwizowali ruch sceniczny. Uczestnicy zaangażowali się także w wymyślenie i skompletowanie strojów jasełkowych postaci. Resztę potrzebnych rekwizytów i elementów przebrania wykonali dla nas uczestnicy warsztatów teatralnych. Etiuda miała charakter interaktywny z widownią. W trakcie etiudy  zaproszeni goście śpiewali z aktorami kolędy a dwoje z nich wcieliło się w ostatniej scenie w postać Maryi i Józefa.


Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON