Facebook
AKTUALNOŚCI
Tarnów ? Polski Biegun Kultury Słowa
25.09.2012

W Tarnowie wystartowała Tarnowska Liga Debatancka, przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, skupiające się przede wszystkim na edukacji obywatelskiej.

We wtorek 25-go września odbyła się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych nauczycieli, uczniów, mediów oraz współorganizatorów.
Przy stole prezydialnym zasiedli: zastępca prezydenta Tarnowa ? Pani Krystyna Latała, członkini zarządu Fundacji Hetmana Jana Tarnowskiego ? Pani Grażyna Wiatr, multimedalistka we wspinaczce sportowej ? Pani Edyta Ropek, prezes Stowarzyszenia KANON ? Pani Iwona Snopkowska, marszałek debat ? Pan Andrzej Król oraz koordynator projektu ze Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie ? Pan Marcin Lewandowski.

Począwszy od października 2012 roku do czerwca 2013, dwanaście szkół ponadgimnazjalnych będzie rywalizowało o mistrzostwo miasta Tarnowa w debatowaniu w stylu oksfordzkim. Finał odbędzie się na przełomie maj ? czerwiec 2013. Do tego czasu szkoły rozlosowane do grup, rywalizowały będą o wyjście z nich, pokonując po drodze w fazie pucharowej swoich oponentów. Każda reprezentacja szkolna uczestnicząca w lidze, zacznie od warsztatów na których nabywać będzie umiejętności związane z autoprezentacją, retoryką oraz zasadami kulturalnego prowadzenia dyskusji. Organizatorzy ligi ? Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie ? zapowiadają, iż w czerwcu 2013 zwycięzca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej spotka się ze zwycięzcą bliźniaczej ligi w Warszawie.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie KANON oraz Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie. Partnerem projektu jest Urząd Miasta Tarnowa.

Tarnowska Liga Debatancka realizowana będzie pod honorowym patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Wracaj
copyright © Stowarzyszenie KANON