AKTUALNOŚCI
Ogólnopolski Festiwal Filmowy "VITAE VALOR" - Reaktywacja!
27.12.2020

W dniach 11-17 grudnia 2020 roku odbyła się w Tarnowie dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego "VITAE VALOR". Współorganizatorem tego festiwalu było Stowarzyszenie KANON obok Fundacji Alegoria i Fundacji Artystycznej PEGAZ.

W trakcie 7 festiwalowych dni zaprezentowano 9 unikatowych filmów nawiązujących do głównego tematu tegorocznego festiwalu, którym były "OBLICZA KONFLIKTU". Na temat różnych oblicz konfliktu dyskutowali zaproszeni goście, którzy ponownie zawitali w Tarnowie. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Zanussi, Paulina Guzik, Jan Mela, Rafał Porzeziński, Tomasz Terlikowski i Klaudia Cymanow-Sosin. W trakcie trzech wieczornych debat poruszone zostały tematy konfliktu wewnętrznego, międzypokoleniowego oraz społecznego.

Ponadto swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat konfliktów podzielił się z widzami dr Tomasz Rożek, który przedstawił w inauguracyjnym wykładzie temat "Konflikt w nauce".

Oprócz filmów i debat można było uczestniczyć w dodatkowych wydarzeniach towarzyszących festiwalowi tj. koncert muzyczny zespołu "immortal onion" oraz "Sad Smiles" a także w internetowej grze miejskiej oraz warsztatach festiwalowych.

W trakcie festiwalu Prezydent Miasta Tarnowa pan Roman Ciepiela przekazał wyjątkową nagrodę tarnowskiego "DUKATA" panu Jerzemu Świtkowi, pomysłodawcy i twórcy festiali VITAE VALOR. Jest to szczególne wyróżnienie za całokształt działalności na rzecz rozwoju kultury w Tarnowie.

Szczegóły na temat festiwalu znajdują się na stronie festiwalowej vvfestival.pl.

Dziękujemy wszystkim sponsorom a w szczególności Panu Prezydentowi Romanowi Ciepieli oraz Pani rektor dr hab. Małgorzacie Kołpa za objęcie tego wydarzenia Patronatem Honorowym.

Jedenasta edycja festiwalu VITAE VALOR zaplanowana jest na grudzień 2021 roku. Zapraszamy do udziału!

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON