AKTUALNOŚCI
Czy można zakochać się w Tarnowie?
24.09.2013

Ciekawe historie mieszkańców Tarnowa to główny wątek II edycji Gier Miejskich zatytułowanych ?Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie?. Jest to już piąty edukacyjny projekt z tarnowską młodzieżą realizowany przez Stowarzyszenie KANON od 2012 roku.

- Chcemy stwarzać młodzieży warunki do odkrywania swoich talentów, rozwijania nowych umiejętności, które -przydadzą im się w szkole oraz w przyszłości w dorosłym życiu. A przede wszystkim pomagamy im spojrzeć na Tarnów z innej perspektywy i zarazić ich wyobraźnię wyjątkowymi historiami związanymi z naszym miastem i jego mieszkańcami ? mówi Dariusz Snopkowski, Koordynator Projektów Stowarzyszenia KANON.

W tej edycji wezmą udział reprezentanci czterech tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Są to I LO, V LO, VII LO oraz ZST w Tarnowie-Mościcach. We wtorek 24 września uczestnicy projektu rozpoczęli serię szkoleń z trenerami w dziedzinie pracy zespołowej, fotoreportażu i dziennikarstwa. Efektem ich pracy będzie stworzenie fotoreportażu oraz materiału dziennikarskiego promującego nową atrakcję turystyczną Tarnowa, jaką w przyszłości może być ?Ścieżka Zakochanych w Tarnowie?.

- Prekursorami dobrego dziennikarstwa w Tarnowie byli Józef i Aniela Pisz, redaktorzy tarnowskiego tygodnika ?Pogoń?, który ukazywał się w Tarnowie przez 33 lata aż do 1914 roku ? dodaje pan Antoni Sypek, znany tarnowski historyk, który po raz kolejny spotkał się z tarnowską młodzieżą.

Finał drugiej edycji Gier Miejskich odbędzie się w poniedziałek, 14 października w Sali Lustrzanej oraz na Starym Mieście w godzinach od 10.00 do 14.00.

Głównymi partnerami projektu są Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa oraz Centrum Fotografii Piotra Grzyba ? sponsora głównej nagrody. Patronat medialny nad projektem objęło radio RDN Małopolska, telewizja IMAV, Pulsmiasta, Tarnowski Kurier Kulturalny oraz lokalna społeczność w internecie moscice.pl.

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON