AKTUALNOŚCI
Nowa inicjatywa - Patrius
21.05.2014

Inicjatywa Patrius, którą tworzą prawnicy, absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studium Teologii Rodziny przy Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie - Agnieszka i Piotr Kurcz - powstała z powołania do twórczości, przedsiębiorczości i rozwoju. Celem młodych prawników jest przyjść z pomocą każdemu, kto teraz boryka się z problemami prawnymi lub zetknie się z nimi w przyszłości.

W tym celu prawnicy zapraszają do uczestnictwa w programie szkoleniowym zatytułowanym "Rodzino, sięgnij po swoje prawa." Warsztaty szkoleniowe odbywają się na MOŚCIE w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18 i obejmują prawo rodzinne, prawo nieruchomości, prawo spadkowe a także prawo konsumenckie. Od godziny 19.00 do 20.00 jest możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Patrius chce dawać ludziom rzetelną wiedzę i umiejętności, aby gdy staną przed problemem prawnym nie czuli się zupełnie bezsilni, pozbawieni jakichkolwiek szans na pozytywne załatwienie sprawy - przeciwnie, żeby wiedzieli, w jaki sposób rozwiązać problem lub do kogo zwrócić się po pomoc.

Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane miedzy innymi z dziedziczeniem, zniesieniem współwłasności, podziałem majątku wspólnego, bezpiecznym nabyciem nieruchomości czy nabyciem prawa do alimentów. Oprócz tego podejmowane będą tematy związane z prawem medycznym.

Oferta szkoleń i warsztatów skierowana jest do wspólnot parafialnych, ruchów społecznych, stowarzyszeń, fundacji, samorządów lokalnych, osób prywatnych i firm, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin, osób starszych, nauczycieli, animatorów przedsięwzięć obywatelskich.

Patrius współpracuje ze wszystkimi, którym bliska jest idea świadomego swoich praw i obowiązków społeczeństwa obywatelskiego.

Patrius oferuje również konsultacje indywidualne, prawnicy są dostępni po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie www.patrius.com.pl . Konsultacje są płatne.  

Wracaj
copyright ? Stowarzyszenie KANON