AKTUALNOŚCI
Minister chwali MCAS-y w Tarnowi?e?
11.06.2015

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz powstałe w Tarnowie Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej podaje je za wzór dobrych działań społecznych. Ministrowi podoba się fakt, że o powstaniu MCAS-ów zdecydowali sami mieszkańcy, bo wybrali ten projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. - To piękny gest solidarności międzypokoleniowej mieszkańców. Super, kiedy mieszkańcy sami biorą sprawy w swoje ręce i wspólnym wysiłkiem tworzą przestrzeń dla seniorów. Obowiązkiem rządu jest ich w tym wspierać. - podkreśla minister w artykule "Seniorzy z wigorem", opublikowanym na ogólnopolskim portalu www.natemat.pl

Cały wpis na: http://kosiniakkamysz.natemat.pl/144975,czego-ucza-nas-seniorzy

Przypomnijmy, że MCAS-y prowadzone są przez Stowarzyszenie Medycyna Polska - lidera projektu, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Stowarzyszenie "Senior Na Czasie" i Stowarzyszenie "KANON". Organizację te mają doświadczenie w prowadzeniu projektów dla seniorów. Celem Centrów jest zadbanie o aktywność osób starszych, zarówno społeczną jak i fizyczną. Będzie to możliwe dzięki organizowaniu atrakcyjnych zajęć. Do grudnia 2015 r. w Centrach odbywać się będą m.in.: ćwiczenia pilates, kursy tańca, zajęcia usprawniające z fizjoterapeutą, spotkania z "ciekawymi ludźmi", warsztaty komputerowe, kursy języka angielskiego, kurs śpiewu, nauki gry na instrumencie, decoupage. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne dla seniorów.

Organizowane będą również wyjazdy integracyjne, wyjścia do kina, teatru oraz imprezy okolicznościowe, w tym Dzień Seniora.

Każdy Senior - w wieku 55 + może uczestniczyć w zajęciach w jednym z czterech MCAS:

  • MCAS Centrum, ul. Mościckiego 12 (budynek KANY), prowadzony przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA,
  • MCAS Północ, ul. Pułaskiego 92 (Klub Seniora "Złoty Wiek"), prowadzony przez Stowarzyszenie "Medycyna Polska",
  • MCAS Wschód, ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Gimnazjum nr 4, Klub Seniora "Kolorowa jesień"), prowadzony przez Stowarzyszenie "Senior Na Czasie",
  • MCAS Zachód, ul. Zbylitowska 5 (budynek MOST - Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny), prowadzony przez Stowarzyszenie KANON.

Zajęcie będą takie same w każdym z Centrów, seniorzy będą więc mogli skorzystać z nich blisko domu, bez konieczności dłuższych dojazdów.

Oprócz zajęć, MCAS-y będą otwarte dla osób starszych co najmniej 3 dni w tygodniu przez cztery godziny. Będą to tym samym miejsca spotkań, rozmwów. W każdym z Centrów planowanych jest w sumie ponad 300 spotkań, kursów, zajęć i wykładów.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa, miasto przeznaczy na jego realizację 270 tysięcy zł.
Wracaj
copyright © Stowarzyszenie KANON